Damla Etiket

Damla etiket Poliüretan esaslı çift karışımlı etikettir. Poliüretan insan hayatına zararı olmayan otomotivden, elbiseye, oyuncaktan, ayakkabıya çok farklı kullanım alanı bulmuş bir kimyasaldır. Damla etiket çift karışımlı polyurethane malzemesinin özel makineler aracılığı ile karıştırılıp önceden hazırlamış olduğumuz yüzeylere dökülmesi ve bu sıvı haldeki karışımın belli oda şartları yada ısıtma teknikleri aracılığı ile donmasını sağlayarak elde eldir. Damla etiket malzemesi sıvının yayılma prensibine bağlı olarak yayılır, sivri köşe yada yayılmasını engelleyecek bir etken olduğu yerde durur, uygun ortamda reaksiyonunu tamamlayarak katı hale gelir. Döküm miktarına bağlı olarak ince veya daha kalın elde edilebilir ortalama yükseklik 1,6mm’dir. Damla etiket üzerine döküldüğü malzemeye yüksek tutuculuk özelliği ile kaynaşır gibi tutulur. Dökülecek malzemelere örnek olarak ABS, PVC, Polycarbonate, Polyester, Aluminyumu gösterebiliriz.

Kullanım Yerleri:

Damla Etiketin kullanım alanları ve yerlere sizin hayal gücünüz kadar sınırsızdır.

Otomotiv Sektörü: Araç ön ve arka logolar, direksiyon göbeği logo, jant kapağı ortası logo, tuş takımı, araç içi maun kaplamada, sportif, şık, göz alıcı süslemeler, firmanızı tanıtıcı arka bagaj kapağı üstü etiketler.

Beyaz Eşya: Buzdolabı, soğutucu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, tv vs ürünlerin marka logoları. Elektrikli Aletler: Matkaptan çim biçme makinesine her türlü elektrik aletin tanıtıcı ve firma logoları. Tuş takımları ve göstergeler. Mobilya: Mobilya eşyaların üretici firmalarının logoları

Promosyon: Özellikle anahtarlıklar, magnetler (mıknatıslı etiket), kalem kapaklarının tepe noktasında, ajandaların kapaklarına, hediyelik eşyalara marka ismi vs.