Metal Etiket

  • Metal Etiket (Alüminyum)

    Kullanılan Malzeme ; Eloksallı Alüminyum Levha  (0,20 – 0,30 – 0,40 – 0,50 – 0,70 – 0,80 – 1,00 mm. )

  • Baskı Şekli ; Serigrafi Baskı, Süblimasyon Baskı, Press Baskı (gofre),
  • Kabartma ; Özel Kalıp Press
  • Kazıma ; CNC Router, Asit İndirme, Lazer CO2

Metal Etiketler (alüminyum) baskı tutuculuğu, hafif olması ve paslanmaması ve kolay şekil alabilirliği nedeniyle tüm iç ve dış mekanlarda kullanılır . Otomotiv, makine, mobilya, inşaat, asansör, gemi v.s. tüm sektörlerde kullanılmaktadır. Özel baskı teknikleri ve kullanılan boyalar sayesinde güneş ışınlarına ve kimyasallara karşı uzun süreli dayanım direnç göstermektedirler.

Daha çok makine sanayiinde kullanılan ve amacı; ürünün yapısını özelliklerini, markasını kısaca kimlik bilgilerini vermek olan metal etiketler, bunun yanı sıra iyi de birer reklam araçlarıdır. Uygulandığı ürünlerin görünümünü tamamlayan ve markasını gözler önüne seren metal etiket çeşitleri, en çok göze çarpan detaylardır. Uzun ömürlü ürünlerin etiketlerinin de uzun ömürlü olması gerekir pratiğinden yola çıkılarak oluşturulan metal etiket modelleri, pek çok boyut, ebat ve kalınlıkta üretimi gerçekleştirilmektedir. Bütün ürün bilgileri üzerine rahatlıkla işlenebilen etiket türü; mikron baskı özellikli, ısıya karşı dayanıklı, kırılgan olmayan, boyası ve yazıları akmayan ve her türlü hava koşullarına dayanan yapısı ile kolayca montajı gerçekleştirilmekte ve uzun yıllar olumsuzluklara direnç göstermektedir.

Grafik çalışmasından baskı aşamasına kalite kontrol ve ürün teslimine kadar en kısa süre ve ekonomik şartlarda üretim sağlamak için çalışıyoruz.

Metal etiket maliyeti için ; Etiket ölçüsü, Alüminyum kalınlığı (genelde 0,50mm. kullanılır), Üzerine uygulanacak renk sayısı, Etiket Adedi gerekmektedir.